סנפלינג

מה זה סנפלינג?

סנפלינג

סנפלינג הוא ספורט המערבת סנפלינג במורד צוק. זהו סוג של טיפוס סלעים הדורש משני אנשים לרדת באותה מהירות, ומעגנים את עצמם זה לזה בנקודות מפתח במהלך הירידה. ישנם שני סוגים בסיסיים של סנפלינג: מכני ולא מכני. סנפלינג מכני משתמש במכשירים לאבטחת הסנפלרים, ואילו סנפלינג לא מכני משתמש בחבל העטוף סביב הגוף.

מה הם היסודות של סנפלינג?

סנפלינג הוא מיומנות חיונית עבור פעילויות חוצות רבות. זה כרוך בהורדת עצמך בחבל באמצעות חיכוך כדי להאט אותו. פעילות זו יכולה להיות קשה למתחילים אבל ברגע שאתה מקבל את העניין, בקרוב תוכלו לשלוט על היסודות.

ראשית, אבטח את החבל שלך ברתמה. מכשיר זה מחזיק את החבל במצב ומגביר את החיכוך. זה מאפשר לך לרדת בבטחה ובמהירות דרך השטח הטכני. אתה יכול גם להתאים את רמת החיכוך על החבל כדי להאיץ את הירידה שלך. חבלים סבוכים עלולים להיות מסוכנים במהלך הראפל הראשון שלך. ראשית, לעצור את רפל כאשר אתה רואה קשר. לאחר מכן, משוך את החבל כדי לבטל את הקשר והפוך את החבל כדי לשחרר אותו מהחבל.

כמו כן יידרש רתמת טיפוס. רתמות אלה חייבות להתאים מעל פלג גופך העליון. וודא שהרתמה במצב טוב ויש לה לולאת עיכוב מלפנים. אם אין לך כזה, אתה יכול להכין בעצמך באמצעות חגורה. ברגע שאתה על החבל, תצטרך להצמיד לעוגנים בתחתית כל רפל.

עוגנים הם ציוד חיוני לסנפלינג. העוגן מחזיק את החבל כשאתה יורד. ישנן אפשרויות רבות עבור עוגנים. עוגנים אלה יכולים להיות עשויים סלעים או פיטונים בהתאם למצב. הם יכולים להיות עשויים מחומרים שונים, תלוי בסוג הסנפלינג שאתה עושה.

מה צריך לדעת לפני שעושים סנפלינג?

סנפלינג דורש מיומנויות קיצוניות, ניסיון וחזון. זה גם מסוכן אם אתה לא מוכן, כדי לוודא שיש לך את כל הדברים האלה כדי לפני שתתחיל. סנפלינג יכול להיות חוויה מרגשת, וזה יפתח דלתות רבות בשבילך אם אתה לתוך טיפוס, חקר מערות, או פשוט נהנה בחוץ.

לפני סנפלינג, חיוני להבין את הטכניקה הנכונה. רשת ביטחון טובה וחבל הם חיוניים. חבלים עבים טובים יותר מאלה רזים כי הם פחות סביר לחתוך או לשרוף. ותמיד השתמש בקרבינר נעילה אוטומטי יציב. אתה עלול להיות בסכנת נפילה קטלנית אם אין לך כזה. שני עוגנים מומלצים בעת סנפלינג מצוק. יש אנשים שמשתמשים בשלושה עוגנים כדי להחליק מצוקים.

דבר נוסף לדעת לפני ביצוע סנפלינג הוא לבדוק את המיקום שבו אתה תהיה סנפלינג. בדוק אם יש ברגים או מכשולים רופפים באזור. ודא שיש לך אדם גיבוי בתחתית הראפל שלך. אדם זה ישמור עין נוספת על החבל שלך ויתפוס כל דבר שעלול להחליק מהחבל.

עליך גם לוודא לבדוק את הציוד שלך לפני שתתחיל סנפלינג. ציוד סנפלינג הוא חלק חשוב בטיפוס, ויש לדאוג לו. אם החבל הופך שביר, אל תרדוף. אם החבל שחוק או פגום, הוא ייפול ואתה עלול להיתקע.

למידע נוסף על סנפלינג, הקליקו כאן: https://ashdotextreme.co.il/%D7%9E%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C%D7%99-%D7%A1%D7%A0%D7%A4%D7%9C%D7%99%D7%A0%D7%92/%D7%A1%D7%A0%D7%A4%D7%9C%D7%99%D7%A0%D7%92-%D7%91%D7%A0%D7%97%D7%9C-%D7%AA%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9D/

https://ashdotextreme.co.il/%D7%9ED7%A1%D7%9C%D7%95%