מוניות

טיפים למציאת תחנת המוניות הטובה ביותר בירושלים

מונית

קל להסתובב בישראל, אבל איך בוחרים את תחנת המוניות בירושלים הטובה ביותר? ראשית, בואו נדבר על תחנת מוניות. מדוע חשוב שיהיו תחנות מוניות? איך אתה מוצא את האדם הנכון? המשך לקרוא למידע נוסף. תחנת מוניות מספקת תחבורה למרכז העיר והיא גם המרכז להתניידות. ישנן אפשרויות רבות למוניות בתחנת המוניות בירושלים. הנה איך לבחור את הטוב ביותר.

מהי תחנת מוניות?

יפתיע אתכם לדעת שבירושלים יש שני סוגים של תחנות מוניות. סוג אחד של מונית משותף, או מוניט שרות, והסוג השני של מונית הוא בבעלות פרטית. שני סוגי המוניות יכולים להכיל עד 10 אנשים והם בצבע צהוב. הם זמינים רק בימים מסוימים בשבוע ואינם פועלים בשבת יהודית. אתה יכול גם לעצור מונית ברחוב.

ישנן שתי תחנות מוניות מרכזיות בירושלים: תחנת השירות המרכזית (במפלס ים) ומחסום קלנדיה. האחרון נמצא ליד המחסום ויש לו מגרש חניה אוטומטי. האחרון הוא עסוק יותר מאשר לשעבר, אבל אתה עדיין יכול לתפוס מונית בתוך פחות מחצי שעה מן האחרון. נסיעה במונית בין תחנות אלה יכולה להגיע עד 50 שקלים. אתה יכול גם ברד מונית בשדה התעופה, אשר בדרך כלל יהיה בערך באותו מחיר.

אתה יכול גם לקחת שרות בתל אביב. שרוטים עוקבים אחר אותם מסלולים כמו קווי אוטובוס מרכזיים. מספר ארבע וחמש השרות עוברות בתחנה המרכזית ועוברות בשדרות בן יהודה ובשדרות רוטשילד. אתה יכול לברך שרות על אחד מהם, בהתאם למספר הנוסעים ברכב. לא משנה אם אתם נוסעים ברכב או ברכב משותף עם אנשים אחרים, חשוב לבדוק את מחיר המונית לפני שאתם ממריאים.

למה זה כל כך חשוב יש תחנות מוניות?

אחד הדברים הבולטים בירושלים הוא שפע המוניות שלה. ניתן להשתמש במוניות צהובות אלה לכל דבר בעיר, כולל קניות ותחבורה. ומכיוון שיש כל כך הרבה מוניות בעיר, סביר להניח שתצטרך לקחת אחת. אבל למה זה חשוב? בירושלים נהגי המוניות הם כמו נשמת אפה של העיר. הם לוקחים אנשים ממקום למקום, וזה כמעט בלתי נמנע שהם יחלקו איתך שיחה.

כאשר אתה מבקר בירושלים, סביר להניח שאתה צריך מונית, אבל להסתובב קל וזול יחסית. מוניות קלות לברד בעיר העתיקה, שהיא קומפקטית ונגישה בקלות. עם זאת, אם אתם מתכננים לסייר בגדה המערבית או לנסוע לבית לחם, הליכה לא יכולה להיות אופציה. אתה יכול להזמין מונית במגרש החניה של קרטה, אשר יש שבוע של שישה ימים.

ניתן גם לנסוע באוטובוס לנמל התעופה בן גוריון לירושלים. יש לו שש תחנות. הוא יוצא מטרמינל 3 בנמל התעופה בן גוריון. האוטובוס הוא לא זול מאוד, אבל זה דרך מצוינת לבקר את העיר העתיקה ואזורים אחרים. תחבורה ציבורית היא חלופה מצוינת לשכור מונית. אתה יכול גם לתפוס מונית משדה התעופה בן גוריון. הכרטיסים לירושלים הם עשרה שקלים כל אחד, ואין צורך להזמין מראש. האוטובוס אינו מופעל גם בשבת.

איך בוחרים תחנת מוניות בירושלים?

אפשר לתהות היכן ניתן למצוא שירות מוניות טוב בעת נסיעה לירושלים. יש הרבה. בעוד כמה נהגים מכירים כל רחוב בירושלים, מעטים עושים זאת. טיפים אלה יעזרו לכם לבחור את המונית הנכונה. לא צריך להכיר את רחובות ירושלים כדי להזמין מונית. העיר העתיקה היא קטנה ונגישה בקלות, אז אתה עלול להיות מופתע עד כמה נוח במצב זה.

לאחר שהגעתם לשדה התעופה תוכלו לזהות מונית לפי השלט הצהוב והשחור הייחודי שלה. מוניות חייבות להיות מטר ואתה חייב להראות את הקבלה בסוף המסע לשלם. בעת בחירת מונית, הקפד לנהל משא ומתן על המחיר לפני שאתה נכנס. אתה יכול לצפות לשלם יותר אם אתה נוסע עם קבוצה גדולה.

רישיון נהיגה תקף נדרש בעת בחירת מונית ירושלמית. תעריפי המוניות בישראל נקבעים על ידי ערים ומחוזות. תעריף המוניות האחרון של ירושלים נקבע בינואר 2017. כל המוניות הפועלות באזור הנהיגה החובה מחויבות לפקודת התעריפים הרשמית. חשוב לזכור כי אין זה חוקי לערער או לחרוג מהתעריף שנקבע. על כל המוניות בירושלים להחזיק ברישיון תקף ולהשתמש במונים רשמיים. אם המונית אינה פועלת עם מונית רשמית, אתה יכול לשאול את צוות המסעדה להתקשר למונית. תחויב בסכום של 5.12 שקלים נוספים אם תזמין מונית בטלפון.

הקליקו כאן כדי למצוא חברת מוניות מומלצת בירושלים